Poznaj nasze marki


Bridgestone z tytułem “Producenta Roku 2021”

Popularny niemiecki magazyn o tematyce motoryzacyjnej AUTO BILD postanowił przyznać firmie Bridgestone zaszczytny tytuł „Producenta Roku 2021”. Dlaczego? Redakcja pisma doceniła doskonałe wyniki testów jakimi poszczycić się mogą sztandarowe bieżniki letnie oraz wielosezonowe tej renomowanej marki. Opony Turanza T005, Potenza Sport oraz Weather Control A005 EVO testowane były pod kątem poziomu przyczepności na każdym rodzaju nawierzchni, długości drogi hamowania, hałaśliwości oraz komfortu jazdy. Imponujące wyniki potwierdzają liczne wyróżnienia, nagrody oraz bardzo wysokie oceny.

Potenza Sport - Pokonaj drogę, obudź swoje zmysły

źródło: Bridgestone

Chcesz w pełni korzystać z mocy swojego samochodu, zachowując kontrolę podczas dynamicznej jazdy? Nowa opona Bridgestone Potenza Sport dostarczy Ci sportowych wrażeń i zapewni poczucie bezpieczeństwa w wymagających warunkach. Stworzona specjalnie dla segmentu sportowego, odpowiada wysokim oczekiwaniom kierowców wobec opon wyczynowych. Potenza Sport doceniana jest także przez producentów supersportowych samochodów, takich jak Lamborghini i Maserati. Opona przeznaczona jest do wysokiej klasy samochodów typu SUV i sedan.

 

Wyróżnienia:

Opona otrzymała najwyższe oceny i zwyciężyła w rankingu opon sportowych Auto Bild Sports Cars 2021 dzięki:

 • najkrótszej drodze hamowania oraz prowadzeniu na suchej nawierzchni
 • najkrótszej drodze hamowania, najlepszemu prowadzeniu oraz bardzo wysokiemu poziomowi przyczepności na mokrej nawierzchni
 • komfortowi użytkowania

 

W teście TÜV SÜD przeprowadzonym we wrześniu 2020 roku na suchej i mokrej nawierzchni opona Potenza Sport została wyróżniona jako:

 • Najlepsza stabilność podczas pokonywania zakrętów oraz jazdy na wprost
 • Najskuteczniejsze hamowanie na mokrej nawierzchni

 

Turanza T005 - “Pokonaj drogę nawet w deszczowe dni”

źródło: Bridgestone

Poszukujesz opony, która zapewni Ci doskonałe osiągi, także na mokrej nawierzchni? Wybierz Bridgestone Turanza T005, która zachowuje doskonałą przyczepność i prowadzenie, również podczas deszczu. Z tą oponą dojedziesz bezpiecznie do celu, a jej ponadprzeciętna żywotność pozwoli Ci na spore oszczędności. Zaprojektowana do samochodów osobowych i SUV-ów.

 

Wyróżnienia:

ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) przyznał Turanza T005 ocenę „dobrą” (najwyższą możliwą w tym rankingu) dzięki:

 • krótkiej drodze hamowania
 • wysokiemu poziomowi przyczepności, dobrą pod względem zużycia paliwa i poziomu hałasu.

 

W teście „Auto motor und sport”, opona uznana została za „bardzo dobrą”, podkreślając:

 • doskonałe prowadzenie
 • wysoką stabilność na zakrętach
 • krótką drogę hamowania na suchej i mokrej nawierzchni
 • przyczepność boczną opony

 

Otrzymała również najwyższą ocenę za opory toczenia i została uznana za wszechstronny produkt oszczędzający paliwo.

 

Bridgestone Turanza T005 została uznana za „wzorową” przez Auto Bild Allrad za:

 • najlepsze wyniki na suchej nawierzchni w zakresie hamowania i prowadzenia
 • dobre wyniki na mokrej nawierzchni (pod względem oporów toczenia oraz prowadzenia)

 

Weather Control A005 EVO - “Pokonaj drogę o każdej porze roku”

źródło: Bridgestone

Zależy Ci na bezpieczeństwie i kontroli podczas jazdy, w każdych warunkach, niezależnie od pory roku? BRIDGESTONE WEATHER CONTROL A005 EVO to model, którego potrzebujesz! Zapewnia doskonałą przyczepność podczas opadów deszczu oraz na nawierzchni pokrytej śniegiem. Wysoka odporność na zużycie sprawi, że ta całoroczna opona posłuży Ci przez naprawdę̨ długi czas. Przeznaczona do samochodów osobowych oraz SUV-ów.

 

Cechą charakterystyczną modelu jest fakt, że posiada on identyczną długość życia co letnie modele Bridgestone klasy premium. W porównaniu do poprzedniego modelu, w zimowych warunkach nowa A005 EVO według producenta ma zapewniać 3% lepszą przyczepność na śniegu, krótszą o 3% drogę hamowania na ośnieżonej nawierzchni oraz o 4% skuteczniejszą trakcję w slalomie. Opona posiada pełne oznakowanie zimowe – 3 Peak Mountain Snow Flake (3PMSF).

 

Parametry:

 • Najkrótsza w klasie droga hamowania na mokrej nawierzchni (rowki o dużej objętości na barkach opony)*
 • Bardzo dobra przyczepność na śniegu (nowa formuła mieszanki bieżnika)
 • Najlepsza w klasie przyczepność w zakrętach na mokrej nawierzchni (
  duża liczba klocków barkowych)

   

Dostępna również̇ w technologii DriveGuard Run-Flat (RFT) dla wybranych rozmiarów.

 

Wszystkie wymienione bieżniki Bridgestone, z możliwością zamówienia i umówienia on-line terminu montażu w okolicznym warsztacie znajdują się TUTAJ.

 

Źródło: Bridgestone / własne Latex Opony S.A

 

* Na podstawie wewnętrznych testów opony Weather Control A005 marki Bridgestone na terenie ośrodka testowego w Szwecji. Rozmiar opony: 205/55 R16 94V. Siła trakcyjna przy prędkości od 5 do 35 km/godz. większa o 3% w porównaniu z poprzednim modelem. Droga hamowania na śniegu przy prędkości od 40 do 5 km/godz. skrócona o 3% w porównaniu z poprzednim modelem. Wzrost przyspieszenia bocznego o 4% w porównaniu z poprzednim modelem w teście slalomu na śniegu z prędkością̨ 50 km/godz.