Poznaj nasze marki


Hankook - historia opon

Firma Hankook to siódmy co do wielkości największy producent opon na świecie. Opony tego producenta są cenione przez kierowców ze względu na doskonałą jakość wykonania i wytrzymałość. Dlatego też marka ta znajduje się w ofercie serwis500.pl. Warto poznać historię firmy Hankook i dowiedzieć się jak czym zdobyła sobie sympatię branży motoryzacyjnej.

 

Kilka słów o marce Hankook - rozwiewamy wątpliwości 

Wielu naszych klientów jest zainteresowanych oponami Hankook. Nic dziwnego - są kojarzone z wysoką jakością. Firma ta jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży oponiarskiej. Ciekawe jest to, że spore grono osób sądzi, że jest to marka amerykańska. Możliwe, że brzmienie nazwy może lekko zmylić (jak popularne nazwisko - Hancock). Oryginalna pisownia jest jednak odmienna. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, w tym tekście chcielibyśmy pochylić się nad pochodzeniem tego znanego producenta i krótko przybliżyć historię popularnej wśród kierowców, globalnej firmy. 

Pochodzenie

Jeśli zagłębimy się w szczegóły, okazuje się, że opony Hankook pochodzą z… Korei Południowej. Produkcją ogumienia ta obecnie wielka międzynarodowa korporacja zajmuje się od 1941 roku. To zdecydowanie sporo doświadczenia. Co ciekawe, nazwa “Hankook” oznacza “Korea”. Siedziba główna znajduje się w stolicy państwa - Seulu. Przez wiele lat działalności, producent opon konsekwentnie piął się na szczyt, aby obecnie znajdować się na siódmym miejscu, jeśli chodzi o sprzedaż na całym świecie. 

Co ciekawe, Hankook z czasem zaczął dywersyfikować swoją działalności i zajął się również wytwarzaniem baterii czy klocków hamulcowych. Produkują także felgi aluminiowe. Jeśli chodzi o liczby, w kwestii opon robią one duże wrażenie. Opony Hankook schodzą z taśmy niczym świeże bułeczki - w ilości około 100 milionów rocznie.  Nie dziwi nas ta skala - wielu zadowolonych klientów to dowód na niezawodność produktów tej marki. 

Co jeszcze warto wiedzieć?

Hankook zatrudnia na całym świecie mniej więcej 21 tysięcy pracowników. Głównie wspierają oni osiem zakładów produkcji opon, które znajdują się w Indonezji, USA, Chinach, na Węgrzech, no i oczywiście w Korei Południowej. 

Zastanawiasz się nad tym czy warto kupić opony Hankook? Warto rozważyć taką decyzję, Zadzwoń do nas, chętnie doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania. O oponach wiemy prawie wszystko ;)