Poznaj nasze marki


Hankook iON Winter - zimowa EVolucja

 

Oparta na technologii EVolution, nowa linia opon Hankook iON stworzona została z myślą o samochodach elektrycznych. Doskonale uzupełnia potencjał zaawansowanych pojazdów elektrycznych, bowiem rozwinęła się w celu optymalizacji ich osiągów. Dotychczas, seria opon Hankook iON bazowała na letnim bieżniku Hankook iON S, który zdążył już zdobyć popularność wśród użytkowników. Jednak chcąc wyjść naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na opony zimowe w tym segmencie, we wrześniu 2022 roku, firma Hankook wprowadziła oponę zimową Hankook iON Winter, która dołączyła do rodziny Hankook iON. 

 

Opona Hankook iON Winter charakteryzuje się zmniejszonymi oporami toczenia, zwiększoną nośnością i zredukowanym poziomem generowanego hałasu. Dla kierowców samochodów elektrycznych, oprócz bezpieczeństwa, oznacza to również dłuższą efektywność na jednorazowym ładowaniu akumulatora i większy komfort jazdy. 

 

Zaawansowana, elastyczna mieszanka

EVolucyjna mieszanka gumowa

 Skład mieszanki Hankook iON Winter został opracowany z myślą o bezpieczeństwie w trudnych warunkach zimowych i o komforcie jazdy. W praktyce oznacza to, że opona musi zachować ponadprzeciętną elastyczność w niskich temperaturach, bez utraty osiągów na mokrych i ośnieżonych drogach przy zachowaniu możliwie najniższych oporów toczenia. Zastosowana mieszanka wzbogacona została o oleje naturalne, które pozwalają zachować wszystkie powyższe parametry, czyli być na tyle elastyczna aby dopasować się do nawierzchni, a z drugiej strony zachować maksymalną przyczepność.

 

Wysoki komfort akustyczny

Zminimalizowany hałas wzoru bieżnika - optymalizacja podziałki

 Obniżenie poziomu generowanego hałasu jest szczególnym wyzwaniem w przypadku opon zimowych ze względu na dość sporą pustą przestrzeń pomiędzy blokami bieżnika. W nowej oponie Hankook iON Winter, konstrukcja bieżnika zbudowana jest w oparciu o unikalnie rozmieszczone wzdłuż profilu bloki, co zauważalnie zmniejsza emisję hałasu. Dodatkowo, Hankook iON Winter, tak jak wszystkie pozostałe produkty linii Hankook iON, została wsparta autorską technologią tłumienia hałasu Hankook Sound Absorber™. Technologia ta, w połączeniu z unikalnym wzorem opony, znacznie zmniejsza poziom generowanego hałasu, nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz samochodu.Zwiększona nośność

Masa samochodów elektrycznych jest większa od masy zwykłych samochodów osobowych - wynika to z tego, że “elektryki” wyposażone są w akumulatory. Im większa moc silnika i dłuższy zasięg, tym większa masa akumulatora. To oczywiście przekłada się na żywotność bieżnika. Firma Hankook znalazła sposób na przeciwdziałanie temu zjawisku i zwiększyła nośność opony Hankook iON Winter za pomocą wcześniej wspomnianej mieszanki. Mieszanka ta wykazuje wzorową trwałość i bardzo dobrą odporność na zużycie. Wysoka zawartość krzemionki zapewnia przyczepność na mokrych drogach, zapobiegając tworzeniu się tafli wody między nawierzchnią drogi, a oponami.Optymalizacja aerodynamiczna

Jedną ze szczególnych cech serii opon iON jest ich optymalizacja aerodynamiczna, dzięki czemu można wykorzystać potencjał większej wydajności i zasięgu, jednocześnie unikając dodatkowych zawirowań powietrza. Opony Hankook iON, w tym najnowsza Hankook iON Winter, zostały zaprojektowany w taki sposób, aby maksymalnie zmniejszyć opór powietrza. Działania te, oprócz większej wydajności, przekładają się również na redukcję poziomu generowanego hałasu.

 

Opony Hankook iON Winter dostępne będą w rozmiarach od 18” do 22”.

 

Opony Hankook charakteryzują się doskonałymi parametrami i wysoką trwałością, dlatego też zapewniamy na nie dożywotnią gwarancję. 

Na serwis500.pl przejrzysz całą ofertę opon HANKOOK na zimę, zamówisz opony najlepsze dla Ciebie, umówisz się na ich montaż, a wszystko w jednym miejscu, bez czekania w kolejkach: https://bit.ly/serwis500_hankook

 

Autor: AKuś

Żródło: materiały własne marki, Canva