Poznaj nasze marki


Hankook Ventus Prime 4 - optymalne prowadzenie i komfortowa jazda

W obecnym sezonie letnim, w portfolio marki Hankook znajdziemy nowy produkt z rodziny Ventus Prime - Ventus Prime 4. Opona dedykowana jest samochodom osobowym oraz SUV i oferuje doskonałe osiągi na mokrej nawierzchni, niski poziom generowanego hałasu, długi przebieg, a także pełen komfort jazdy. 

Seria opon Ventus Prime została wielokrotnie doceniona przez niezależne instytucje m.in. ADAC i AutoBild. Posiada wszystkie pożądane homologacje i często trafia na pierwszy montaż u czołowych producentów takich jak Audi, BMW, Mercedes czy VW. Ventus Prime 4 to najnowsza generacja opon właśnie z tej serii i wykazuje znacznie lepsze osiągi od swoich poprzedników. 

Wybitne osiągi na mokrej nawierzchni

Dzięki zastosowaniu autorskiej technologii opona zapewnia jednolity obszar kontaktu z nawierzchnią. Dodatkowo, wypukłe klocki bieżnika wspomagają efektywny drenaż - innymi słowy, pozwala to skutecznie usunąć wodę i uniknąć zjawiska aquaplaningu. 

Niski poziom generowanego hałasu

Technologia niskiego hałasu zastosowana w komorach bezodbiciowych, które umieszczone są w rowkach bieżnika skutecznie ograniczają poziom hałasu. Specjalne wypustki na ściankach klocków absorbują fale dźwiękowe. Dzięki temu szum, który powstaje na skutek sprężania powietrza pod oponą jest rozpraszany poprzez specjalnie ukształtowane rowki bieżnika, które wykorzystują zasadę ściany komory bezechowej. Dodatkowo, zwiększenie całkowitej ilości klocków na obwodzie, w stosunku do opony Ventus Prime 3, znacząco optymalizuje to komfort jazdy.

Długa żywotność 

Mieszanka gumowa HSSC (Highly Enriched Synthetic Silica Compound) nowej generacji o wysokiej zawartości krzemionki zapewnia długie przebiegi. Polimery o zwiększonej funkcjonalności powodują lepsze wiązanie chemiczne między nimi, a wypełniaczem, co wpływa na zmniejszenie oporów toczenia i wydłuża żywotność opony oraz wspomaga efektywność paliwową. Dodatkowe połączenia między polimerami zapewniają silne wiązanie z większą ilością krzemionki, co zwiększa efektywność opony na mokrej nawierzchni. 

Ponadto, wysoce wytrzymałe druty w opasaniu doskonale amortyzują wstrząsy zewnętrzne, co znacznie poprawia jej trwałość.

Precyzyjne prowadzenie

Specjalna technika fazowania krawędzi klocków bieżnika zapobiega ich niekorzystnym odkształceniom, co zapewnia doskonałą trakcję podczas szybkiej i dynamicznej jazdy oraz podczas pokonywania zakrętów. Technologia ZigZag zastosowana przy projektowaniu lameli pomaga zachować optymalną sztywność opony, co pomaga w utrzymaniu wysokich osiągów na suchej nawierzchni. Usztywnione kordy osnowy i ich podwójna struktura sprawiają, że opona szybciej reaguje na ruchy kierownicy.

Podsumowując, opona Hankook Ventus Prime 4 dostarcza nam zoptymalizowany miks wydajności, bezpieczeństwa, komfortu i wpływu na środowisko. Opona dostępna jest w 67 rozmiarach od 16 do 20 cali oraz w indeksach prędkości od H do Y.

Opony HANKOOK charakteryzują się doskonałymi parametrami i wysoką trwałością, dlatego też producent zapewnia na nie dożywotnią gwarancję. 

Firma Hankook to siódmy co do wielkości największy producent opon na świecie. Są cenione przez kierowców ze względu na doskonałą jakość wykonania i wytrzymałość. Dlatego też marka ta znajduje się w ofercie serwis500.pl. Warto poznać historię firmy Hankook i dowiedzieć się czym zdobyła sobie sympatię branży motoryzacyjnej.

Ofertę Ventus Prime 4 znajdziesz tutaj: bit.ly/serwis500_VPrime4