Poznaj nasze marki


MICHELIN CrossClimate2: opona całoroczna nowej generacji

Opona łącząca skrajne parametry

Opona MICHELIN CrossClimate 2 łączy wiele, czasem pozornie niedających się pogodzić osiągów i łatwo radzi sobie z różnymi warunkami pogodowymi we wszystkich porach roku. Opona zapewnia:

  • zalety opony letniej pod względem skuteczności hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, efektywności energetycznej i trwałości
  • zalety opony zimowej pod względem trakcji i hamowania na śniegu i w niskiej temperaturze.

Oznaczenie 3PMSF (3 szczyty górskie i płatek śniegu) na bokach MICHELIN CrossClimate 2 potwierdza, że oponę można stosować zimą, także w krajach, gdzie stosowanie opon zimowych jest obowiązkowe.

 

Wysokie osiągi od pierwszego do ostatniego kilometra

MICHELIN CrossClimate 2 to innowacyjne połączenie zaawansowanych technologii, które zastosowano we wszystkich elementach opony – głównie w mieszance gumy i rzeźbie bieżnika.

Opona MICHELIN CrossClimate 2 – zarówno nowa, jak i po zużyciu bieżnika do dopuszczalnego poziomu (zgodnego z przepisami krajowymi dotyczącymi użytkowania opon zimowych) – zwyciężyła w sześciu z dziewięciu testów przeprowadzonych w latach 2020 i 2021 przez TÜV SÜV Product Service głównie w kategoriach skuteczności hamowania i trakcji.

W testach hamowania na śniegu od 30 do 10 km/h oraz testów trakcji na śniegu, zarówno opony nowe jak i z bieżnikiem startym maszynowo do głębokości 2mm, uzyskały najlepsze wyniki. Także testy hamowania na suchej nawierzchni od 100 do 0 km/h oraz na mokrej nawierzchni od 80 do 20 km/h pokazują niezawodność opony CrossClimate2, która w każdej z kategorii uzyskuje wynik 100%.

Opona wyróżnia się również doskonałą trwałością dzięki mieszankom gumy i ząbkowanym lamelom, które obniżają opory toczenia i zwiększają trwałość opony.

115 wersji rozmiarowych

MICHELIN CrossClimate 2 jest dostępna na koła o średnicy od 15 do 20 cali. Na liście 115 wersji rozmiarowych jest 65 nowych pozycji, czyli o 40 proc. więcej niż przy poprzednim modelu MICHELIN CrossClimate+. Opona, produkowana w siedmiu europejskich fabrykach, głównie we Francji, a także w Polsce, Niemczech, Włoszech i Hiszpanii, dostępna będzie dla wszystkich typów nadwozi.

Gama opon MICHELIN CrossClimate wywarła ogromny wpływ na europejski rynek opon całorocznych, który od premiery opony w 2015 r. wzrasta o ok. 19 proc. rocznie. Co więcej, opony całoroczne to jedyny segment, który mógł poszczycić się nieprzerwanym wzrostem podczas pandemii1. Szacuje się, że w ciągu najbliższych pięciu lat tempo wzrostu segmentu będzie utrzymywało się na poziomie powyżej 16 proc. rocznie.

Pełna gama opon Michelin CrossCimate2 dostępna jest u naszych Partnerów na www.serwis500.pl/opony?treads=crossclim2

 

1 Europejskie Stowarzyszenie Producentów Opon i Gumy (ETRMA)

 

żródło: materiały prasowe marki