Poznaj nasze marki


Nowość: MICHELIN Pilot Sport 5 - Precyzja prowadzenia i przyjemność z jazdy na dłużej

Nowość: MICHELIN Pilot Sport 5 - Precyzja prowadzenia i przyjemność z jazdy na dłużej

Michelin wprowadził na rynek nową oponę letnią Pilot Sport 5, która została stworzona z myślą o entuzjastach samochodów sportowych i fanach dynamicznej jazdy. To opona o wysokiej trwałości, która gwarantuje całkowitą kontrolę, dzięki precyzji kierowania oraz skutecznemu hamowaniu na mokrej i suchej nawierzchni. Bieżnik dostępny będzie w 50 rozmiarach, o średnicy od 17’’ do 21”. 

Najnowszy produkt od Michelin to piąta generacja w rodzinie Pilot Sport i jest ulepszonym następcą wielokrotnie nagradzanej opony MICHELIN Pilot Sport 4. Całą rodzinę cechuje kierunkowy wzór bieżnika inspirowany sportami motorowymi, asymetryczna rzeźba oraz szeroki i głęboki rowek wzdłużny. Boki Pilot Sport 5 dodatkowo wykończone są technologią Premium Touch, która tworzy estetyczną, przypominającą aksamit mikroteksturę w matowej czerni, co znacząco wpływa na estetykę opony nadając jej elegancji.

 

MICHELIN Pilot Sport 5 oferuje wysokie osiągi, które zostały uzyskane dzięki zastosowaniu najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologii.

 

  • Funkcjonalny, dwustronny bieżnik w technologii Dual Sport Tread Design z wzdłużnymi rowkami na stronie wewnętrznej, które odprowadzają wodę i zwiększają trakcję na mokrej drodze oraz sztywnymi klockami na stronie zewnętrznej, które zwiększają przyczepność na suchej drodze. 
  • Technologia Dynamic Response została opracowana na bazie doświadczeń zdobytych w sportach motorowych. To hybrydowe aramidowo-nylonowe opasanie, które odpowiada za optymalne przeniesienie reakcji kierownicy na drogę. Innymi słowy, zapewnia precyzję prowadzenia i wyjątkową sterowność podczas pokonywania zakrętów. 
  • Konstrukcja MaxTouch, wsparta technologią Variable Contact Patch 3.0, maksymalizuje powierzchnię styku opony z nawierzchnią i optymalizuje rozkład siły podczas przyspieszania, hamowania i pokonywania zakrętów, zapewniając dłuższą żywotność bieżnika bez utraty wydajności....
  • Technologia Groove Clear odpowiada za kierowanie wody z głębokich rowków wzdłużnych do kanalików poprzecznych, które skutecznie odprowadzają ją spod opony, co maksymalizuje przyczepność na mokrych nawierzchniach.
  • Rozwiązanie Wear2check to dobrze widoczny i czytelny wskaźnik zużycia bieżnika. Pozwala użytkownikom kontrolować zużycie i pomaga w optymalizacji potencjału trwałości opon.

MICHELIN Pilot Sport 5 to bezpieczeństwo przy zachowaniu komfortu. Połączenie wszystkich powyższych technologii dostarcza najwyższe osiągi w segmencie opon UHP (Ultra High Performance) - odporność na aquaplaning, skuteczne hamowanie na mokrej i suchej nawierzchni, precyzyjna jazda, stabilność podczas pokonywania zakrętów, wydłużona żywotność i funkcjonalna estetyka.

Ciesz się niezapomnianymi wrażeniami z jazdy, kilometr po kilometrze.

Oponę zamówić można w swoim lokalnym serwisie ogumienia TUTAJ