Poznaj nasze marki


Nowość: MICHELIN Primacy 4+. Jeszcze większe bezpieczeństwo przez cały okres użytkowania

MICHELIN wprowadza na rynek swój najnowszy produkt - oponę nowej generacji MICHELIN Primacy 4+, która została zaprojektowana tak, aby dostarczać użytkownikom jeszcze większy i stały poziom bezpieczeństwa, od pierwszego do ostatniego kilometra.
Jest to opona letnia stworzona z myślą o właścicielach typowych samochodów osobowych i SUVów.
Michelin Primacy 4+ to godna następczyni opony Primacy 4, a jej poprawione osiągi zostały potwierdzone przez badania niezależnych instytucji.
Od marca MICHELIN Primacy 4+ będzie dostępny w 82 rozmiarach od 16 do 19 cali. Finalnie, do końca roku, w sprzedaży dostępna będzie pełna rozmiarówka obejmująca od 16 do 21 cali.


Hamowanie na mokrej nawierzchni

Testy przeprowadzone przez renomowany instytut TÜV SÜD potwierdzają parametry MICHELIN Primacy 4+ przedstawione przez producenta z zakresu zachowania opony na mokrej nawierzchni - jednoznacznie wykazuje ona najlepsze osiągi w takich warunkach na tle swoich konkurentów.
Niezawodność Primacy 4+ wynika m.in z zastosowania zaawansowanej, autorskiej technologii EverGrip, która powoduje samoregenerację bieżnika, co w praktyce oznacza poprawę hamowania na mokrej nawierzchni. Oprócz tego, przy projektowaniu bieżnika użyte zostały dwa rodzaje mieszanek o różnych właściwościach i sztywnościach tworząc inteligentny miks - rekompensują utratę kanalików i lameli wraz ze zużywaniem się bieżnika.

 

Wydajność i żywotność

MICHELIN Primacy 4+ korzysta również z konstrukcji MaxTouch, która maksymalizuje powierzchnię styku opony z nawierzchnią i równomiernie rozkłada siły podczas przyspieszania, hamowania i pokonywania zakrętów, zapewniając dłuższą żywotność bieżnika bez utraty wydajności. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu mieszanki o dużej odporności na ścieranie, opona zużywa się równomiernie, zatem może być eksploatowana przez dłuższy okres czasu.

Zredukowany poziom generowanego hałasu

Duża część hałasu generowanego przez oponę powstaje, gdy bloki bieżnika rozszerzają się i kurczą podczas toczenia się opony. Primacy 4+ korzysta z rozwiązania Michelin Silent Rib, które zapewnia cichą i wygodną jazdę dzięki blokującym się taśmom między blokami bieżnika minimalizując generowany hałas.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

Wyjątkowa trwałość, doskonała trakcja na mokrej nawierzchni i niska podatność na aquaplaning to tylko niektóre z wielu cech gwarantujących, że opona letnia Michelin Primacy 4+ to doskonały wybór. Michelin stworzył bezpieczną oponę z innowacyjną i rozwojową technologią, która ma szansę zapoczątkować nowy trend zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa.

źródło: materiały prasowe Michelin