Poznaj nasze marki


Sailun Tyre - dobra opona z Państwa Środka

 

Opona klasy ekonomicznej wyprodukowana w Chinach? Nie dla każdego może to brzmieć zachęcająco, a zamontowanie jej we własnym samochodzie może budzić wątpliwości.

Czy słusznie? Niekoniecznie!

Marka Sailun Tyre, pomimo krótkiej historii, zdobyła już godną pozazdroszczenia opinię na światowych rynkach, jako producent wysokiej jakości opony w doskonałej cenie.

 

Think Global, Act Local

źródło: en.sailungroup.com

 

Firma Sailun powstała w 2002 roku w Krajowej Strefie Rozwoju Gospodarczego i Technologicznego w Qingdao w Chinach, od początku stawiając sobie za cel połączenie wiedzy technicznej z innowacyjnymi badaniami i rozwojem. Tak, aby projektować i produkować światowej klasy opony do wszystkich typów pojazdów. 

 

Think Global, Act Local - to hasło, które przyświeca działalności Sailun od samego początku. Marka posiada obecnie pięć fabryk, z czego cztery zlokalizowane są w Chinach, a jedna w Wietnamie. Produkowane w nich jest 41,6 miliona opon do samochodów osobowych, 7,3 miliona opon do pojazdów dostawczych oraz 33 tysiące ton opon Off-Road, które sprzedawane są w ponad 50 krajach na całym świecie. Swoje lokalne przedstawicielstwa handlowe posiada natomiast na każdym kontynencie, tj. Stanach Zjednoczonych (Miami), Europie (Birmingham), Afryce (Algieria i Nigeria) oraz Australii (Brisbane).

Ten imponujący rząd liczb jest dowodem rozmachu z jakim Sailun Tyre działa na światowym rynku opon.

 

Inwestycje w badania i rozwój

W 2009 roku Sailun, we współpracy z miejscowym Uniwersytetem Nauki i Technologii Qingdao, został nominowany do opracowania i zbudowania optymalnej siedziby do promowania i ulepszania technologii opon, tworząc w ten sposób Narodowe Centrum Badań Technologii Procesów Opon i Techniki Sterowania. W jego działalność Sailun inwestuje dzisiaj 30% swoich zasobów.

Wizją Centrum jest rozwój przemysłu oponiarskiego poprzez poszukiwanie ulepszonej technologii i produkcji opon wyższej jakości. Centrum zatrudnia obecnie ponad 300 specjalistów technicznych i ściśle współpracuje z instytucjami akademickimi w celu opracowania i udoskonalenia technik formulacji, konstrukcji opon, metod testowania opon i technologii informacyjnej. Rozwiązuje kluczowe problemy techniczne napotykane w procesie produkcji opon.

Skomputeryzowane procesy produkcji połączone z zaawansowaną technologią informacyjną pozwalającą śledzić dane każdej wyprodukowanej opony i porównywać jakość opon Sailun z międzynarodowymi standardami jakości i wzornictwa. 

 

Certyfikaty i wyróżnienia

Sailun Tyre może pochwalić się licznymi certyfikatami oraz wyróżnieniami, świadczącymi o jakości produktów oraz gwarancji bezpieczeństwa użytkowania, jaką za sobą niosą.

Sailun Atrezzo

źródło: sailuntyre.eu

 

Bieżniki Sailun Atrezzo oraz Ice Blazer zostały wyróżnione “pieczęcią uznania” PTPA (Parent Tested Parent Approved). Jest to niezależna instytucja testująca produkty bezpieczne dla dzieci, zrzeszająca przeszło 50 000 rodziców w Stanach Zjednoczonych. Wyróżnienie PTPA jest dla Sailun szczególnie cenne, ze względu na fakt, że zostało przyznane przez niezależnych testerów, dla których szczególnie ważne są takie aspekty jak dobre parametry hamowania, przyczepności i komfort użytkowania

Sailun Alpine+

źródło: własne Latex Opony S.A.

 

Zimowy bieżnik Alpine+ poszczycić się może natomiast prestiżowym certyfikatem TÜV SÜD.

Grupa TÜV SÜD z Niemiec jest jedną z najbardziej szanowanych zewnętrznych jednostek certyfikujących na świecie, a szczególnie miarodajna w procesie certyfikacji opon. 

Sailun SDR1

źródło: własne Latex Opony S.A.

Certyfikat TÜV SÜD posiada także ciężarowy bieżnik SDR1.

Opona Sailun SDR1 przekroczyła rygorystyczne wymogi dotyczące skuteczności hamowania na mokrej nawierzchni, uzyskując o 16% lepszą drogę hamowania, poziom emisji hałasu o 1dB niższy, opór toczenia o 9% niższy, a także przeszła testy wytrzymałościowe.

 

10 lat gwarancji!

Inżynierowie Sailun przekonani są o jakości, trwałości i niezawodności produktu o czym świadczy fakt, że firma zapewnia aż 10-letnią (!) gwarancję na wszystkie opony*.

 

Promocja poprzez sport

W 2018 Sailun podpisał umowę sponsorską z jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów hiszpańskiej La Liga - Valencia CF. Firma stała się więc oficjalnym partnerem drużyny z Estadio Mestalla.

źródło: en.sailungroup.com

 

 

Źródło: sailuntyre.eu / en.sailungroup.com / materiały własne Latex Opony S.A.

 

*gwarancja dystrybutora Latex Opony S.A.