Poznaj nasze marki


TOYO TIRES - “trendsetter” branży oponiarskiej

Droga rozwoju

Już od 76 lat marka TOYO TIRES jest synonimem połączenia innowacyjności z jakością produkowanych opon.

Pomysł na stworzenie japońskiej firmy produkującej opony samochodowe pojawił się w sierpniu 1945 roku, kiedy to inż. Rikimatsu Tomihisa postanowił założyć TOYO TIRE & RUBBER CO, LTD. Był to strzał w dziesiątkę. Firma bardzo szybko zdobyła popularność w Kraju Kwitnącej Wiśni, a w kolejnych latach rozpoczęła swą globalną ekspansję. 

Już 1966 roku TOYO TIRES stało się pierwszym japońskim producentem opon z własną filią w Stanach Zjednoczonych. Początkowo, małe biuro w stanie Kalifornia zajmowało się magazynowaniem i dystrybucją opon jedynie do samochodów ciężarowych. Opony do pojazdów osobowych zostały dodane do oferty w 1975 roku, a dzięki sieci niezależnych dealerów firma stopniowo zyskiwała popularność na terenie Ameryki. Dzisiaj, amerykańska siedziba firmy nie jest już małym biurem, a dystrybucja obsługiwana jest przez magazyny o powierzchni niemal stu tysięcy metrów kwadratowych.

Po szybkim podboju USA, sukces przeniósł się na inne kontynenty. W dniu dzisiejszym firma TOYO TIRES może już poszczycić się wieloletnią obecnością oraz produkcją opon na obszarze obu Ameryk, w Europie, Azji, na Bliskim Wschodzie oraz w Australii i Oceanii.

 

“Trendsetter” branży oponiarskiej

Co jest sekretem sukcesu TOYO TIRES? Cechą charakterystyczną dla marki jest ciągłe podążanie z duchem czasu oraz wyznaczanie nowych trendów w branży. 

Aby sprostać wymaganiom konsumentów - i zapoczątkować przy okazji kilka wiodących trendów - TOYO TIRES zostało liderem w dziedzinie nowych rozwiązań. W końcówce lat 90. firma była autorem kilku kluczowych zmian na rynku. Gdy zaczynał się boom na tuningowane samochody osobowe, firma postanowiła odpowiedzieć bardzo wydajnymi oponami o szerokiej feldze i niskim profilu. Bardzo modne wówczas w samochodach osobowych stały się opony, których średnica sięgała 18 cali, czyli coś o czym nikt wcześniej nie słyszał (!). 

W 2008 roku Toyo znów zaskoczyło wprowadzając na rynek pierwsze na świecie 25- i 26-calowe opony do samochodów osobowych. Na tym nie koniec, zaledwie rok później japoński producent postanowił wyprodukować opony do osobówek o średnicy aż 30-tu cali (!)

 

źródło: toyotires.eu

 

Marka ma swój wkład także w segmencie opon dla pojazdów SUV oraz sportowych ciężarówek. Po koniec lat 90’ Toyo wprowadziło na rynek Proxes S/T - pierwszą odpowiednio zbalansowaną oponę dedykowaną tego rodzaju pojazdom. Produkt cieszył się ogromnym powodzeniem i sprawił, że TOYO TIRES stało się liderem na rynku opon do ciężarówek sportowych. 

Japońska firma posiada odpowiedź na wszystkie potrzeby rynku: od charakteryzującej się znakomitą wydajnością linii produktowej Proxes, przez serię Open Country dla samochodów terenowych oraz szerokiej gamy opon dla ciężarówek, aż po linię Versado LX - opon dedykowanych samochodom luksusowym. 

Niezależnie czy jeździsz osobówką, SUV-em czy samochodem dostawczym, TOYO TIRES znajdzie coś dla Ciebie!

 

Celsius AS2 i Celsius Cargo - czas na wielosezon!

Opona Toyo Celsius AS to z kolei odpowiedź japońskiego producenta na rosnące zapotrzebowanie na opony wielosezonowe. Z początkiem jesieni wprowadzone na rynek zostaną zupełnie nowe opony całoroczne: Celsius AS2 do samochodów osobowych oraz SUV-ów oraz Celsius Cargo do pojazdów dostawczych. 

Nowe modele zostały opracowane z myślą o każdych warunkach pogodowych i zapewniają doskonałe osiągi oraz stabilność jazdy przez cały rok.

źródło: toyotires.eu

Celsius AS2 to połączenie bezpieczeństwa ze zwiększoną żywotnością: kierunkowy wzór bieżnika w kształcie stożka doskonale odprowadza wodę - zapewniając odporność na aquaplaning, jednocześnie zwiększając poziom przyczepności na mokrej i ośnieżonej nawierzchni. Podnosi także skuteczność hamowania. Dla kierowcy oznacza to bezpieczną jazdę i optymalną wydajność. Opona charakteryzuje się niskim oporem toczenia co zapewnia również niskie zużycie paliwa oraz długą żywotność. Nowy Celsius AS2 dostępny będzie w rozmiarach obręczy do 20-tu cali i szerokości do 255 milimetrów.

źródło: toyotires.eu

 

Celsius Cargo to z kolei wszechstronna opona do samochodów dostawczych. Ta opona całoroczna charakteryzuje się dobrą przyczepnością na śniegu i optymalną skutecznością hamowania na mokrej nawierzchni. Asymetryczny wzór bieżnika z trzema rowkami zapewnia doskonałe osiągi w każdych warunkach pogodowych, a wielofalowe lamele minimalizują nieregularne zużycie, poprawiając jednocześnie skuteczność hamowania. Specjalne rowki na błoto pośniegowe i zygzakowate bloki zwiększają przyczepność na śniegu. Celsius Cargo dostępny jest w rozmiarach od 14 do 17 cali i szerokości od 175 do 235 mm. 

 

Opony wielosezonowe TOYO TIRES zamówisz i wygodnie umówisz termin montażu w sieci SERWIS 500.
Źródło: toyotires.eu / LATEX OPONY S.A.