Poznaj nasze marki


VREDESTEIN - marka wyraźnie europejska

Vredestein to marka, która oprócz holenderskiego rodowodu, jest zdecydowanie firmą na miarę globalnych standardów. Europejskie dziedzictwo producenta jest tym, co napędza go do rozwoju i projektowania pionierskich, najwyższej klasy opon i tym, co inspiruje do pokonywania kolejnych mil. Vredestein to marka znana z doskonałości w projektowaniu i inżynierii, dla której innowacyjność jest drugą naturą, a tempo postępu nie ma sobie równych. 

 

Historia firmy Vredestein 

Sięga ona 1908 roku, kiedy Emile Louis Constant Schiff przejął firmę Guttapercha, która przeniosła się z miasteczka Delft w Holandii do Loosduinen i została przemianowana na N.V. Rubberfabriek Vredestein. Pierwszym produktem firmy była opona do rowerów, powstała w 1910 roku, a pierwsze opony do samochodów osobowych pojawiły się dwa lata później. Pod wpływem globalizacji marka Vredestein w latach 70. coraz bardziej koncentrowała się na oponach dla samochodów osobowych, pojazdów rolniczych, przemysłowych i jednośladowych. Finalnie, po licznych zawirowaniach w firmie Vredestein, spowodowanych między innymi kryzysem naftowym, następujących po nim fuzjach na rynku oponiarskim i wewnętrznych przekształceniach własnościowych, w 2009 roku marka została przejęta przez indyjski koncern Apollo Tyres Ltd.

Dziś Vredestein to marka premium z ugruntowaną pozycją na arenie międzynarodowej, a jej produkty często wyróżniane są przez zewnętrzne organizacje (ADAC, TUV SUD, AutoBild czy magazyn Auto Zeitung). W jej portfolio znajdziemy opony do samochodów osobowych, dostawczych, zabytkowych, SUVów, pojazdów rolniczych i opony rowerowe.

 

Europejski design

Vredestein uważa, że Europa jest synonimem doskonałości motoryzacyjnej i projektowej. Różnorodność krajobrazu, a co za tym idzie nawierzchni, nieprzewidywalność pogody i standardy ustalone przez przemysł pozwalają na stworzenie naprawdę genialnego projektu. Ich opony zostały zaprojektowane tak, aby dostosować się do europejskiej natury w każdych warunkach i na każdej nawierzchni - oprócz tego są eleganckie, bezpieczne, trwałe i zapewniają kierowcom pełną kontrolę i możliwość wykorzystania ich potencjału. Potencjał, o którym mowa, wiąże się nie tylko z osiągami, ale i stylem. Współpraca marki z czołowymi europejskimi projektantami, takimi jak włoski projektant samochodów Giorgetto Giugiaro i holenderski projektant samochodów Niels van Rioj, pozwoliła na osiągnięcie doskonałości zarówno pod względem estetycznym, jak i merytorycznym.

 

Europejska produkcja

Cały proces produkcyjny, na który składa się szereg przeprowadzonych badań, wirtualne planowanie i testowanie na podstawie założonych parametrów, kreacja odpowiednich wzorów bieżnika i opracowywanie optymalnego składu mieszanki odbywa się w dwóch europejskich zakładach -  w Enschede w Holandii oraz w Gyöngyöshalász na Węgrzech.

Podejście firmy Vredestein do produkcji najwyższej klasy opon zapewniło jej pozycję czołowego producenta opon całorocznych, czyli najszybciej rozwijającego się segmentu branży oponiarskiej w Europie. 

Od 1993 roku zajmuje czołową pozycję na rynku opon całorocznych, konsekwentnie produkując opony, które zachowują najwyższe osiągi w każdych warunkach przez cały rok. Produkty marki regularnie zyskują uznanie w rygorystycznych testach, które realizowane są przez niezależne instytucje m. in. AutoBild. 

 

Produkty marki Vredestein to klasa sama w sobie, dlatego zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą producenta -  https://bit.ly/serwis500_vredestein

 

Autor: AKuś

Żródło: materiały własne marki, Canva