Poznaj nasze marki


WinterExpert – zimowa nowość od Uniroyal

Uniroyal, wynalazca opony deszczowej, wprowadza na rynek nową oponę zimową do samochodów osobowych i SUV-ów: WinterExpert.

Dzięki nowemu modelowi belgijska marka uzyskała znaczną poprawę bezpieczeństwa i efektywności względem poprzedniczki, czyli opony MS plus 77. Udana seria opon wyróżniona została nową, bardziej intuicyjną nazwą. Znacznie rozszerzony został też zakres rozmiarów produktu.

Wysokie osiągi w zakresie bezpieczeństwa w mokrych i śnieżnych warunkach

Dla opony WinterExpert konstruktorzy opracowali zupełnie nowy profil bieżnika, który został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie w warunkach zimowych. Opona oferuje dobre prowadzenie na mokrych drogach, dużą odporność na aquaplaning i wysoką skuteczność hamowania.

Aby osiągnąć te wartości, Uniroyal wykorzystuje swoją sprawdzoną technologię Shark Skin Technology, która wzorowana jest na strukturze skóry rekina. Technologia ta jest teraz po raz pierwszy dostępna w oponie zimowej. Co więcej, Uniroyal zwiększył liczbę lameli i krawędzi trakcyjnych bieżnika, a także opracował unikatową strukturę rowków 3D, określaną jako szczęki trakcyjne. Zapewnia to lepszą przyczepność na śniegu i zwiększa siły boczne.

WinterExpert została sklasyfikowana jako „B" w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni na etykiecie UE (zależnie od rozmiaru).

źródło: Uniroyal

Niski opór toczenia zapewnia mniejszą emisję spalin

Pomimo wysokich wymagań stawianych oponom WinterExpert w zakresie bezpieczeństwa, marce Uniroyal udało się również znacznie obniżyć opory toczenia dzięki zastosowaniu nowej mieszanki krzemionkowej. Wpływa to pozytywnie na zużycie paliwa i emisję spalin, przyczyniając się do oszczędności finansowych i ograniczania wpływu na środowisko. Na unijnej etykiecie opony WinterExpert uzyskały ocenę „C” w kategorii oporów toczenia.

Aby opony WinterExpert były dostępne dla jak największej liczby pojazdów, Uniroyal znacznie rozszerzył gamę rozmiarów. W porównaniu z poprzedniczką, nowa opona zimowa będzie oferowana w dodatkowych 26 rozmiarach, dzięki czemu będzie można ją zamontować w większości samochodów osobowych i SUV-ów powszechnie używanych w Europie.

Opona WinterExpert jest już dostępna w sprzedaży na https://serwis500.pl/opony?treads=WINTEXP

źródło: materiały prasowe marki