Poznaj nasze marki


HANKOOK: gumowa EVolucja

Seria opon Hankook iON - gumowa EVolucja 


 

Oparta na technologii EVolution, nowa linia opon HANKOOK iON stworzona została z myślą o samochodach elektrycznych. 

 


 

Doskonale uzupełnia potencjał zaawansowanych pojazdów elektrycznych, bowiem rozwinęła się w celu optymalizacji ich osiągów. Dotychczas, seria opon Hankook iON bazowała na letnim bieżniku Hankook iON evo, który zdążył już zdobyć popularność wśród użytkowników. Jednak chcąc wyjść naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na opony zimowe w tym segmencie, we wrześniu 2022 roku, firma Hankook wprowadziła oponę zimową Hankook iON Winter, która dołączyła do rodziny Hankook iON. 


 

 

Technologia EVolution

Najważniejszym celem Hankook podczas projektowania serii iOn było stworzenie opony, która zmniejsza opory toczenia, co bezpośrednio przekłada się na zwiększony zasięg pojazdów elektrycznych. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to proste zadanie, ale zrozumienie, jak zbalansować opór toczenia, trakcję i wytrzymałość opony to skomplikowany proces inżynieryjny.

 

 

Niski poziom generowanego hałasu

 

 

 

Obniżenie poziomu generowanego hałasu jest szczególnym wyzwaniem w przypadku opon do pojazdów elektrycznych, ponieważ brak hałasu silnika może odsłonić inne, wcześniej niezauważalne dźwięki. Produkty linii Hankook iON, zostały wsparte autorską technologią tłumienia hałasu Hankook Sound Absorber™. Technologia ta, w połączeniu z unikalnym wzorem opony, znacznie zmniejsza poziom generowanego hałasu, nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz samochodu.

 

 

Bezpieczeństwo i Trwałość