Poznaj nasze marki


iF Design Award 2024 dla Kumho


 

Kumho zostało ogłoszone zwycięzcą International Forum Design Award 2024 (iF Design Award 2024).


 

Wraz z nagrodami Red Dot Design Award i IDEA Design Award nagroda iF Design Award jest uznawana za jeden z trzech najważniejszych konkursów projektowych na świecie. Od momentu powstania w 1954 roku gospodarzem nagrody jest iF International Forum Design GmbH. Tegoroczne jury składało się ze 132 ekspertów z całego świata, a o tę upragnioną nagrodę rywalizowało około 11 000 zgłoszeń z 72 krajów.


 

Zwycięski projekt Kumho, ECSTA PS71 EV, jest skierowany na rosnący rynek pojazdów elektrycznych (EV). Jedną z najważniejszych cech ECSTA PS71 EV jest jej wyjątkowa efektywność energetyczna, która pozwala na dłuższy przebieg na jednym ładowaniu. Charakteryzuje się znacznie niższym oporem toczenia w porównaniu ze zwykłymi oponami, zapewniając większą oszczędność paliwa i optymalne osiągi w pojazdach elektrycznych. Testy z oponą zamontowaną w rzeczywistych samochodach wykazały, że jest ona o 115% wydajniejsza pod względem odległości przejazdu od istniejących produktów.


 

ECSTA PS71 EV zapewnia także cichą jazdę. Zgodnie z obniżonym poziomem hałasu silników elektrycznych, zastosowano w nim nową technologię zaprojektowaną w celu zminimalizowania hałasu powodowanego przez pracę opon. Obejmuje to nowy wzór bieżnika z materiałami pochłaniającymi dźwięk umieszczonymi wewnątrz opony.


 

Nawet przy natychmiastowym przyspieszeniu i dużej mocy pojazdów elektrycznych opona zapewnia doskonałą przyczepność na drodze i charakteryzuje się lepszą odpornością na ścieranie. Ponieważ pojazdy elektryczne są cięższe niż samochody konwencjonalne i charakteryzują się większym przyspieszeniem, mogą wywierać większy nacisk na opony. Aby rozwiązać ten problem techniczny, ECSTA PS71 EV zaprojektowano tak, aby zapewniał większą wytrzymałość, a jej wzmocniona konstrukcja zapewnia doskonałą moc jazdy i właściwości jezdne. Pomimo tej wzmocnionej konstrukcji minimalizuje opory toczenia wymagane w pojazdach elektrycznych i znacznie poprawia efektywność energetyczną.


 

Przejdź do oferty marki Kumho


Newsletter
Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!
Wyślemy Ci powiadomienia o atrakcyjnych promocjach i nowościach.