Poznaj nasze marki


Kumho na czele neutralności węglowej

 

Kumho Tire planuje do 2045 roku opracować produkty w pełni wykonane z materiałów zrównoważonych.


 

Kumho z sukcesem opracowało oponę, w której wykorzystano w 80% materiały pochodzące ze zrównoważonych źródeł, które zastępują materiały petrochemiczne.


 

Przy obecnym udziale materiałów zrównoważonych na poziomie 25% firma planuje zwiększyć ten udział odpowiednio do 40% i 100% do 2030 i 2045 roku. Kumho Tire prowadzi badania nad oponami przyjaznymi środowisku, wykonanymi z materiałów pochodzących z recyklingu oraz innowacyjnych substancji pochodzenia roślinnego.


 

Opracowując nową oponę, Kumho zwiększyło wykorzystanie zrównoważonych surowców do 80%, rozszerzając wykorzystanie przetworzonych PET i stalowych kordów, a także sadzy, pochodzącej z olejów pirolitycznych, uzyskiwanych z opon wycofanych z eksploatacji.


 

Zgodnie z wytycznymi Globalnej Platformy na rzecz Zrównoważonego Kauczuku Naturalnego (GPSNR), Kumho Tire produkuje masowo różnorodne produkty, takie jak kauczuk naturalny, które składają się głównie z materiałów naturalnych. Firma opracowała także opony, wykorzystujące kauczuk syntetyczny, wytwarzany z tworzyw sztucznych, pochodzących z recyklingu, przyjazną dla środowiska krzemionkę, pochodzącą z otrębów ryżowych, oleje na bazie biomasy i chemikalia, wytwarzane na bazie oleju słonecznikowego, a nie ropy naftowej, a także sproszkowane opony odpadowe.


 

W ramach dążenia do zwiększenia udziału opon ekologicznych, firma dąży do zmniejszenia wpływu na środowisko w całym cyklu życia produktu, w tym w badaniach i rozwoju, produkcji, konsumpcji i utylizacji. Kumho w szczególności koncentruje się na fazie zużycia, dążąc do opracowania opon, które zużywają mniej energii, są bardzo odporne na zużycie, generują niski poziom hałasu i wytwarzają mniej pyłu. Oczekuje się, że wysiłki te pozwolą złagodzić wpływ jej produktów na środowisko, zwiększyć sprzedaż produktów przyjaznych środowisku i zmniejszyć wpływ całego procesu biznesowego na środowisko.

 

Przejdź do oferty marki Kumho


Newsletter
Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!
Wyślemy Ci powiadomienia o atrakcyjnych promocjach i nowościach.